Galeria

konferencja „KUJAWSKO-POMORSKA WIEPRZOWINA – JAKOŚĆ I WSPÓŁPRACA”

Minikowo,  21.11.2019 r.

Barwy Lata-Dary Jesieni

Przysiek , 14.09.2019 r.

W sobotę 14 września odbył się w Przysieku festyn „Barwy lata, dary jesieni” oraz Święto Ziemniaka, połączone w tym roku z Krajowymi Dożynkami Ekologicznymi pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy Zławieś Wielka, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza, Ekołan. Podczas festynu odbyły się konkursy takie jak: „Ziemniak w tradycji kuchni Pomorza i Kujaw”, „Najsmaczniejsza odmiana ziemniaka”, „Najładniejsza odmiana ziemniaka”. Nie zabrakło oczywiście stoiska kujawsko-pomorskiej wieprzowiny, tucz bez GMO realizowanej w ramach kampanii promocyjnej kujawsko-pomorska wieprzowina tucz bez GMO. Była to już ostatnia 8 impreza podczas, której można było znaleźć nasze stoisko degustacyjno-promocyjne. Mimo to że projekt się kończy to idea pozostaje i została rozpowszechniona między konsumentami, rolnikami i instytucjami związanymi z rolnictwem.

XXIII Targi Pałuckie

Żnin, 24-25 sierpnia

Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan. We współpracę organizacyjną zaangażowani są także Grupa Arche oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Podczas targów można było odwiedzać stoisko kujawsko-pomorskiej wieprzowiny, tucz bez GMO realizowanej w ramach kampanii promocyjnej kujawsko-pomorska wieprzowina tucz bez GMO. Konsumenci chętnie pytali gdzie można znaleźć wyroby od lokalnych małych przetwórców jak i surowe mięso do przerobu w domu. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym, targi takie jak m.in. Pałuckie Targi Rolne to doskonała okazja do promowania regionalnych wyrobów i zakładów. Widać, że Konsumenci coraz częściej poszukują sprawdzonych, wiarygodnych i regionalnych źródeł żywności. 

Agro-Tech Minikowo

Minikowo, 29-30 czerwca

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH w Minikowie to specjalistyczna i wielotematyczna wystawa dla producentów rolnych i ekspertów z branży. To ważne wydarzenie w całorocznym programie rolniczych wystaw w Polsce. Jest to również największa wystawa rolnicza w północno-zachodniej Polsce. Tutaj rolnicy znajdą najnowsze rozwiązania dla swoich gospodarstw. Specjalizacją targów AGRO-TECH jest technika rolnicza, która zajmuje ok. 75% powierzchni. W ubiegłorocznej edycji targów swoją ofertę z zakresu techniki zaprezentowało 130 wystawców.

Kujawko-Pomorskie Dni Pola

Grubno, 15-16 czerwca

W Grubnie  można było zobaczyć na poletkach demonstracyjnych 287 odmian krajowych i zagranicznych – zbóż, kukurydzy, rzepaku, ziemniaków, roślin strączkowych i pastewnych.  Na 150 poletkach rosły odmiany jare a na 137 – ozime.  Można było porównać wzrost różnych odmian roślin uprawnych a także działanie środków ochrony roślin i nawozów.  Do Grubna przyjechało około 20 tysięcy osób.  Ze swoją ofertą czekało na nich 140 wystawców. Było tam również nasze stoisko z degustacyjno-promocyjne kampanii Kujawsko-Pomorska Wieprzowina, tucz bez GMO. Imprezę odwiedził Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi otwierając oficjalnie Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Grubnie.

Lato na Wsi

Minikowo, 11-12.05.2019 r.
Kampania promocyjna – kujawsko-pomorska wieprzowina, tucz bez GMO pojawiła się na Festynie Lato na Wsi w Minikowie. Celem tej wielotematycznej imprezy o charakterze edukacyjno-promocyjnym jest w głównej mierze promocja dziedzictwa kulinarnego i działalności pozarolniczej województwa kujawsko-pomorskiego. Każdego roku ponad 300 wystawców i ponad 30 tys. osób odwiedza „Lato na Wsi” w Minikowie. Była to idealna okazja do przeprowadzenia kampanii promocyjnej. Jednego i drugiego dnia pojawiło się wiele osób zainteresowanych tematem kujawsko-pomorskiej wieprzowiny, m.in. Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki, który kolejny raz miał okazję smakować
naszej wieprzowiny.

Następna kampania promocyjna odbędzie się podczas Targów Agro Tech również w Minikowie – ostatni weekend czerwca. Są to jedne z większych targów w północno-środkowej Polsce o tematyce rolniczej.

Toruński Festiwal Smaków 

Toruń 13-14.04.2019 r.

Odbyła się dziewiąta edycja Targów Turystycznych Wypoczynek i Toruńskiego Festiwalu Smaków.  Wydarzenie miało miejsce w Toruniu w Centrum Targowym  PARK  przy ulicy Szosa Bydgoska 3. Otwarcia Targów Turystycznych Wypoczynek i Toruńskiego Festiwalu Smaków dokonał w imieniu Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego,  Pan Zbigniew Fiderewicz – zastępca Prezydenta Miasta Torunia.

Wśród przybyłych gości było nam miło powitać Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  http://centrumtargowepark.pl/36/torunski-festiwal-smakow 

Konferencja podsumowująca projekt pilotażowy od pola do stołu, kujawsko-pomorska wieprzowina, tucz bez GMO

 KPODR Minikowo 25.03.2019 r

Jarmark Bożonarodzeniowy

Przysiek 15.12.2018 r

Tak jak Gwiazda Betlejemska wskazywała drogę do stajenki zarówno mędrcom, jak i pastuszkom, tak ludowa muzyka i moc innych atrakcji ściągają ludzi w przedświąteczną sobotę 15 grudnia – na Jarmark Adwentowy do Przysieka. Zawsze czeka na nich około 100 stoisk z ozdobami choinkowymi, wyrobami rękodzielniczymi, potrawami świątecznymi, żywnością regionalną oraz wiele innych atrakcji. Goście naszej imprezy licznie biorą udział w pokazie wykonywania dekoracji świątecznych, podziwiają też piękne szopki bożonarodzeniowe na pokonkursowej wystawie.  Organizatorzy zapowiadają, że na kolejnym Jarmarku Adwentowym może być jeszcze lepiej, a więc do zobaczenia w grudniu w Przysieku!

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Święto Gęsi na Krajnie, Minikowo 11.11.2018 r.

W programie: Targ wiejski produktów ekologicznych i lokalnych, Stoiska twórców ludowych, Stoiska gospodarstw pasiecznych, Atrakcje dla dzieci Dodatkową atrakcją Święta będzie pokaz żywych gęsi oraz debiut kujawsko-pomorskiej wieprzowiny kampanii promocyjnej!